Vindere og stillinger

Årets klubmesterskaber

DoubleLørdag 30. marts 2019Indskrivning kl. 09.00 med spillestart kl. 09.30
TripleLørdag 4. maj 2019Indskrivning kl. 09.00 med spillestart kl. 09.30
SingleLørdag 15. juni 2019Indskrivning kl. 09.00 med spillestart kl. 09.30
Mix-DoubleSpilles ikke i 2019

HUSK at der kræves tilmelding for at deltage i klubmesterskaberne

Klubmestre triple

ÅrVindere
2019Jonatan Ørsdahl, Lars Leo Jensen og Rasmus Korsholm
2018Else Rose, Grethe Brandhøj og Morten Larsen
2017Mads Rasmussen, Morten Klausen og Rasmus Korsholm
2016Jonatan Ørsdahl, Mads Rasmussen og Rasmus Korsholm
2015Jane og Bob Emmonds og Tage Skaarup
2014Lars Leo Jensen, Jeppe Hammerich og Lasse Christensen
2013Mads Rasmussen, Morten Klausen og Rasmus Korsholm
2012Mads Rasmussen, Morten Klausen og Rasmus Korsholm
2011Jane og Bob Emmonds og Tage Skaarup
2010Hanne og Niels Serup og Erik Helmer Pedersen
2009Lasse Christensen, Rasmus Korsholm og Steffen Koppel
2008Lasse Christensen, Rasmus Korsholm og Bjørn Andersen
2007Karen og Allan Jespersen og Erik Helmer Pedersen
2006Henning Jørgensen, Joe Johnston og Peter Hansen
2005Kirsten Madsen, Jørgen Timmann og Jørgen Bo Wind
2004Søren og Harry Duus og Michael Jørgensen
2003Inge Fisker, Erik Helmer Pedersen og Svend Hermansen
2002Inge Fisker, Erik Helmer Pedersen og Svend Hermansen
2001Mark og Joe Johnston og Henning Jørgensen
2000Mark og Joe Johnston og Michael Jørgensen
1999Gitte og Steen Jørgensen og Svend Hermansen
1998Marianne Rasmussen, Joe Johnston og Lasse Christensen
1997Bjørn Andersen, Henning Jørgensen og Rasmus Korsholm
1996Marianne Rasmussen, Joe Johnston og Peter Hansen

Klubmestre single

ÅrVinder
2019Rasmus Korsholm
2018Rasmus Korsholm
2017Rasmus Korsholm
2016Kirsten Madsen
2015Runa Brokær
2014Runa Brokær
2013Rasmus Korsholm
2012Joe Johnston
2011Bob Emmonds
2010Runa Brokær
2009Rasmus Korsholm
2008Peter Hansen
2007Erik Helmer Pedersen
2006Lasse Christensen
2005Michael Jørgensen
2004Jørgen Timmann
2003Grethe Wiedemann
2002Harry Duus

Klubmestre double

ÅrVindere
2019Daniel Mowitz og Rasmus Korsholm
2018Mads Rasmussen og Morten Klausen
2017Morten Klausen og Rasmus Korsholm
2016Kirsten Madsen og Morten Klausen
2015Mads Rasmussen og Rasmus Korsholm
2014Jonatan Ørsdal og Rasmus Korsholm
2013Bjarke Jensen og Rasmus Korsholm
2012Lasse Christensen og Rasmus Korsholm
2011Lasse Christensen og Rasmus Korsholm
2010Jens Frederiksen og Joe Johnston
2009Niels Serup og Erik Helmer Pedersen
2008Jane og Bob Emmonds
2007Henning Jørgensen og Joe Johnston
2006Ingrid og Rasmus Korsholm
2005Jørgen Bo Wind og Jørgen Timmann
2004Harry Duus og Lasse Christensen
2003Henning Jørgensen og Joe Johnston
2002Lasse Christensen og Henning Jørgensen
2001Mark og Joe Johnston
2000Jens Frederiksen og Joe Johnston
1999Gitte Pedersen og Peter Hansen
1998Grethe og Karl Wiedemann
1997Mark Johnston og Marianne Rasmussen
1996Bertel Orland og Martin Brorly
1995Runa Brokær og Per Steen Andersen
1994Runa Brokær og Per Steen Andersen
1993Jens Frederiksen og Joe Johnston
1992Bjørn Andersen og Søren Rantzau

Klubmestre mix-double

ÅrVindere
2017Janne Theilgaard og Jørgen Timmann
2016Ingrid Korsholm og Mads Rasmussen
2015Runa Brokær og Joe Johnston
2014Runa Brokær og Joe Johnston
2013Kirsten Madsen og Mads Rasmussen
2012Runa Brokær og Rasmus Korsholm
Tilbage til Petanque