Nu er der lagt nyt tag og gulv på i Hornbæk Hallen. 
Vi glæder os utrolig meget til idrætsudfoldelser på det nye halgulv efter sommerferien.

Venlig hilsen

Peter Poulsen
Hovedformand

25. juli 2008

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Som det fremgår af klubbladet for september måned 2007, har Halfondens bestyrelse fået bevilliget et lån af Idrætsudvalget til at lægge nyt gulv og tag i Hornbæk Hallen.
Det er overordentlig glædeligt, at dette lån er bevilliget, idet det længe har været et stort behov og ønske fra idrætsforeningen og hallens mange brugere at der kom, ikke mindst et nyt gulv i hallen, idet det nuværende gulv simpel hen er nedslidt og ødelagt. 
Det forventes at et nyt gulv og tag skal laves i juni og juli måned 2008, dog under hensyntagen til de mange aktiviteter der er i hallen – men jeg forventer dog også en vis fleksibilitet fra hallens mange brugere således, at et nyt tag og ikke mindst gulv kan pålægges uden de store gener for alle parter.
Jeg vil gerne sige tak til Halfondens bestyrelse for det arbejde der er udført ikke mindst i denne sag. 

Venlig hilsen

Peter Poulsen
Hovedformand

19. marts 2008
Print | Tillbage | Top

Senest opdateret 25. juli 2008